Yanmaz Akustik Sünger

Yanmaz akustik sünger siyah renkte poliüretan ham maddesinden elde edilen alev almayacak şekilde üretilen akustik ses yalıtım süngeridir. Piramit, special, düz, yumurta ve labirent yüzey formları yankı yalıtım değerini etkilemez sadece isteğe uygun kullanım sağlanması için desenlendirilmektedir.

yanmaz akustik sunger uygulaması

Akustik Piramit Sünger
Akustik Special Sünger
Akustik Labirent Sünger
Yanmaz Akustik Piramit Sünger
Yanmaz Akustik Special Sünger
Yanmaz Akustik Labirent Sünger
Akustik Yumurta Sünger
Akustik Rulo Düz Sünger
Kauçuk Firexpan Sünger
Yanmaz Akustik Yumurta Sünger
Yanmaz Akustik Düz Sünger
Firexpan Kauçuk Sünger

Süngerin delikli yapısı sayesinde yüzeyine çarpan sesi absorbe edici özelliği vardır. Kullanıldığı her ortamda yankı bulan sesi içerisinde hapsederek geri dönmesini engelleyerek oluşan ses karmaşasının önüne geçer.

yanmaz akustik sunger uygulaması

Tek başına kullanıldığında yüksek ses frekanslarında etkili olmayan yanmaz sünger için düz ve farklı formdaki akustik sünger arasına ağır ses kesici bariyer lamine edilerek %40 oranında daha fazla izolasyon sağlanır. Bu sayede yanmaz akustik süngeri mekanik gürültülü ortamlarda da kullanabilme fırsatı sağlanmış olmaktadır.

yanmaz akustik sunger uygulaması

Yanmaz akustik sünger radyo odası, reji odası, müzik odası, çağrı merkezi, spor salonu gibi akustik mekanlarda kullanılmaya uygun malzemelerdir. 100x100 ebatında plaka haline bulunur.Bu sayede uygulama kolaylıkla hallolmuş olur. Maket bıçağı ile kesilebilen bu süngerleri istediğiniz gibi dekore edebilirsiniz. Ancak asıl amacı olan akustik ses yalıtımını dikkate alarak bu işlemi gerçekleştirmelisiniz.

yanmaz akustik sunger uygulaması

Peki akustik sünger uygulaması nasıl yapılır ? Yanmaz akustik süngerler kendinden yapışkanlı olabildiği için arka yüzeyinde bulunan yapışkanın kağıdını çıkarıp istediğiniz alana malzemeyi uygulayabilirsiniz. Veya solid bazlı sünger yapıştırıcısını alana rulo fırça ile sürüp ardından malzemeyi oraya uygulayabilirsiniz.

yanmaz akustik sunger uygulaması