Akustik Sünger

AnasayfaAkustik Sünger

Akustik sünger dediğimiz ses yalıtım malzemesi akustik ortamlarda yankıya mahal vermemek adına kullanılan malzemelerdir. Özellikle müzik stüdyo odası gibi mekanlarda kullanılarak ses kalitesinin daha iyi olmasını sağlar. Farklı kalınlık, yoğunluk, renk ve modelde bulabileceğiniz akustik süngerlerin uygulaması için kendiliğinden yapışkanlı olanını tercih edebilir veya sünger yapıştırıcısı ile uygulamasını yapabilirsiniz. Çok yüksek ses kesimi için bariyerli yanmaz sünger veya bariyerli melamin sünger tercih edilebilir. Yani düşük yoğunluklarından dolayı sesi kesemedikleri için bariyerle kullanılabilir süngerleri tercih etmeniz gerekmektedir.

YANMAZ AKUSTİK SÜNGER

Yanmaz akustik sünger siyah renkte poliüretan ham maddesinden elde edilen alev almayacak şekilde üretilen akustik ses yalıtım süngeridir. Piramit, special, düz, yumurta ve labirent yüzey formları yankı yalıtım değerini etkilemez sadece isteğe uygun kullanım sağlanması için desenlendirilmektedir.

yanmaz akustik sunger uygulaması

BASOTECT MELAMİN SÜNGER

Basotect melamin süngerler beyaz ve gri renkte olup melamin ham maddesinden üretilen akustik ses yalıtım süngeridir. Sağlığa zararlı kimyasal madde içermeyen sünger olduğu için güvenilir bir şekilde kullanılabilir. Antibakteriyel melamin sünger farklı yüzey formu ve modeli sayesinde her zevke uygun akustik yalıtım sağlamaktadır. Odyoloji odası, restoran cafe, hastane odası, otel odası, anaokulu, spor salonnu gibi mekanlarda kullanıma uygundur. Düşük yoğunluğuna rağmen ses yalıtım performansı yüksek olan bu süngerler uygulama kolaylığı sağlar.

basotect-sunger-uygulamasi

DEKORATİF RENKLİ AKUSTİK SÜNGERLER

Dekoratif süngerlerin diğer süngerlere göre akustik özellikleri yüksektir. Köşe kısımlara kaçan sesleri engellemek için veya renkli tasarımlar elde etmek için aşağıdaki modelleri tercih edebilirsiniz. Duvar ve tavanlarda istediğiniz gibi dekor sağlayabilirsiniz ancak sesin yankı bulduğu kısımlara göre tasarım yapmanızı önermekteyiz. Uygulaması için kendinden yapışkanlı modellerini kullanabilir veya solid bazlı yapıştırıcı kullanarak uzun ömürlü kullanım sağlayabilirsiniz.

basotect-sunger-uygulamasi