Akustik Panel

Akustik panel duvarlarda ve tavanda kullanılmakla beraber ortam içerisinde de kullanılarak dekoratif olarak ve akustik ses yalıtımı sağlayan ses yalıtım malzemesidir. Akustik paneller ortamdaki yankılanma ve eko gibi ses problemlerini engellemeyi sağlayan akustik ses emici kumaş ile kaplanmasıyla kumaşın farklı renklerinden de faydalanmamız sağlanmaktadır. Bu da her ortama ayak uydurabilecek bir hal almasını sağladığı için daha kullanışlı hale getirir.

Arka yüzeyi camtülü kaplı 95 kg/m3 yoğunluktaki camyünü levhanın görünür yüzeyi ve güçlendirilmiş tüm kenarları değişik renk seçenekleri mevcut olan darbeye dayanıklı kumaş ile kaplanmaktadır. Mekan akustiğinin ve ses yansımalarının en kritik olduğu ses kaydı alınan ortamlarda yüksek ses yutumu katsayısına sahip kumaş kaplı akustik panel kalınlık gözetmeksizin kullanılabilir.

Akustik Panel

Bir başka kullanım alanı olan ofis bölümlerinde özellikle büyük ölçekli ve çalışan sayısının yüksek olduğu açık ofislerdir. Aynı anda birden fazla çalışanın konuşması açık ortamda uğultuya neden olmaktadır. Bu durumu önlemek amacıyla duvar ve tavan yüzeylerinde akustik paneller tercih edilebilir. Yine ofis bölümlerinde toplantı odalarında çıplak duvarlar çınlamaya neden olur bu gibi durumları engellemek adına akustik panel yaygın olarak kullanılmaktadır.

Akustik Panel Kaplama

Ses Yalıtım Malzemeleri

Akustik Kumaş Kaplama

Akustik Ses Yalıtım Paneli