Ses Yalıtımlı Akustik Cam

Ses Yalıtım Malzemeleri Gürültü Kontrol Camı

Ses yalıtımlı akustik cam gürültü kontrol camı olarakda isimlendirilebilir. Ses şiddetinin yüksek olduğu yani gürültülü mekanlarda camlardan geçen sesi önleyebilmek için üretilir. Gürültü kontrol camı sayesinde etkili ses yalıtımı sağlanır. İçinde bulunan PVB sayesinde akustik lamine cam ses dalgalarını kendi bünyesinde sönümler ve böylece karşı tarafa daha az gürültü ve ses geçişi olur.

Ses Yalıtımlı Akustik Cam

Akustik lamine camlar ara bölme duvar, akustik kapı, stüdyo ses kayıt odası camı gibi daha birçok mekanda tercih edilerek ses geçişlerini engeller. Gürültüyü engellemek ve akustiği sağlamak için mekanda bulunan duvar, tavan, gürültü ve ses yapıcı yer ve cihazlardan ayırıcı elemanlarda da benzer önlemler alınması ve ses yalıtımı uygulaması yapılması gerekmektedir.

Gürültü Kontrol Camı

Ses yalıtımlı akustik cam, lamine camlarda ısıl kırılma riskleri vardır. Lamine camın kenar kesimi sırasında oluşabilecek mikro ve makro çatlaklar bu riski artırmaktadır. Riski ortadan kaldırma yöntemlerinden biri, lamine cam kenarlarına rodaj yapılmasıdır. Lamineli akustik ses yalıtımlı cam kesimi, lamine kesme masasında yapılır. Lamine kesme masasında cam aynı anda hem alttan hem de üstten kesilir. Daha sonra otomatik olarak, alt ve üst kırması yapılır. Düzcam kesim masalarında kesim yapmak ses yalıtımlı akustik cam açısından sağlıksız bir yöntem olup lamine kesme masasına göre daha uzun bir sürede kesilir.

Ses Geçirmeyen Cam

Ses yalıtımlı akustik cam uygulaması yaptırmak için fiyat teklifi almak ve ürün hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak istiyorsanız info@novaakustik.com ye mail atabilir veya 02169091280 i arayabilirsiniz.

Akustik Ses Yalıtımlı Cam

Ses Yalıtımlı Cam

Ses Yalıtımlı Cam